ACASĂ

DESPRE NOI

Asociaţia Everest este o asociaţie non-profit care activează din 2010 în domeniul educaţiei pentru sănătate, a promovării sănătăţii, a educaţiei formale şi non-formale pentru tineri şi adulţi, al asistenţei sociale şi ajutorării persoanelor defavorizate, copiilor şi vârstnicilor. Ne propunem să realizăm proiecte de cercetare, campanii de informare şi conştientizare pe teme de interes medical şi social, activităţi de promovare şi apărărare a drepturilor şi libertăţilor omului, de cunoaştere şi încurajare a participării civice, de protejare a mediului şi naturii, de sprijinire a sportului şi activităţilor de tineret.

AFLĂ MAI MULTE

OBIECTIVE

Promovarea şi furnizarea de programe de educatie şi formare profesională – calificare, recalificare, formare profesională continuă, specializare.

Promovarea şi realizarea de programe de cercetare ştiinţifică în domeniul educaţiei tinerilor şi adulţilor, ştiinţelor socio-umane, ştiinţelor medicale, a altor domenii conexe, într-o manieră interdisciplinară şi valorificarea acestora în spaţiul Uniunii Europene.

PROMOVAREA SĂNĂTĂȚII

Promovarea sănătăţii şi elaborarea, dezvoltarea şi diseminarea de materiale, proiecte şi programe de educaţie pentru sănătate şi strategii pentru educaţie la nivel local, regional, naţional şi internaţional.

ACTIVITĂȚI ÎN AJUTORUL TINERILOR

Desfăşurarea de activităţi de tineret, prevenirea consumului de droguri în rândul copiilor şi adolescenţilor, protecţia copilului împotriva oricăror forme de violenţă şi abuz.

INCLUZIUNE SOCIALĂ

Contribuirea la dezvoltarea de politici şi programe de incluziune socială pentru persoane, familii, grupuri aflate în dificultate sau risc social.

CURSURI

Asociaţia Everest face înscrieri pentru cursul de calificare: infirmieră. Cod nomenclator ocupaţie: 5132.2.1 Durata cursului: 22 săptămâni.

PROIECTE

CONTACT