Prezentare

Asociația Everest

Asociaţia Everest este o asociaţie non-profit care activează din 2010 în domeniul educaţiei pentru sănătate, a promovării sănătăţii, a educaţiei formale şi non-formale pentru tineri şi adulţi, al asistenţei sociale şi ajutorării persoanelor defavorizate, copiilor şi vârstnicilor..

Ne propunem să realizăm proiecte de cercetare, campanii de informare şi conştientizare pe teme de interes medical şi social, activităţi de promovare şi apărărare a drepturilor şi libertăţilor omului, de cunoaştere şi încurajare a participării civice, de protejare a mediului şi naturii, de sprijinire a sportului şi activităţilor de tineret.

• Promovarea şi furnizarea de programe de educatie şi formare profesională.

• Recrutarea şi selectarea persoanelor care doresc să devină voluntari în cadrul asociaţiei.

• Banii primiti din donații vor contribui la realizarea campaniilor de informare și conștientizare.